O nás

Kapela Radovanka vás vítá na svých stránkách, je možné, že jste o nás doposud neslyšeli, a proto mi dovolte o krátké představení naší mladé kapely.

Radovanka byla původně založena ke konci roku 2005 a měla pouze čtyři členy a spíše se jednalo o takové muzicírování pouze z nudy a s kamarády. Postupem času však přišli další a další, mimo jiné i nabídka doprovázet Jiřický ochotnický spolek divadelníků. Díky tomu se Jiřice staly pro kapelu rodnou vískou a poslední dobou se díky této symbióze dějí akce, jako RadovankyFest, který je spolu s Jiřickou poutí hojně navštěvován a věřím, že se nám díky tomu povede zavést novou tradici.

Kapela v plném obsazení společně se zpěváky čítá patnáct členů. Aktuálně Radovanku za mikrofony reprezentují Veronika Říhová, Natálie Říhová a Víťa Veselý, kterému zpívá občas druhý hlas kapelník a trumpetista Tomáš Hrůza. Za důležité je také zmínit to, že všichni členové kapely jsou bývalí nebo současní absolventi ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci.

Radovanka v nynější podobě funguje již přes dva roky a má za sebou už celou řadu vystoupení, například je stálicí programů v letních měsících na skanzenu Veselý Kopec u Hlinska, pravidelným hostem na festivalu Mladé muziky ve Zruči nad Sázavou a na mnoha dalších místech v našem krásném kraji, kterým je Vysočina. Právě náš kraj je vlastně přesně na pomezí naší země, kde se hudba může dělit na Moravskou/Slováckou, Jihočeskou a Českou.

Repertoár, který upřednostňuje naše kapela je z velké části z Moravského Slovácka, mimo to poslední dobou Radovanka hraje i krásně písně A. Hudce. Samozřejmostí jsou také jména Ladislav Kubeš, Josef Vejvoda, Dominik Strouhal a další.

Na závěr mi dovolte, abychom vás touto cestou co nejsrdečněji pozvali na naše vystoupení a těšili se spolu na krásný zážitek, který netvoří pouze muzika, ale hlavně vy posluchači.

S pozdravem kapelník

Tomáš Hrůza

5. 9. 2020

Vytvořte si webové stránky zdarma!